Świat urody z roku na rok idzie do przodu i każdego dnia mamy na rynku coraz więcej konkretnych produktów przeznaczonych na każdy problem, jaki mogą mieć nasze włosy czy skóra. Choć każda osoba jest inna, prawda jest taka, że wraz z tempem życia, jakie prowadzimy oraz narażeniem na zanieczyszczenia i skażenia w dużych miastach, nasze skóry, niezależnie od ich rodzaju, mają coraz więcej problemów. Skóra tłusta to jeden z typów skóry, który cierpi najbardziej.

Na szczęście od pewnego czasu istnieje idealny produkt dla tego typu skóry, który jest bardzo często wykorzystywany w kuracjach dermatologicznych, np. w leczeniu trądziku. Dlatego w tym artykule powiemy Ci wszystko o tym, czym jest kwas azelainowy i jakie są jego zalety.

Co to jest kwas azelainowy?

W świecie kosmetyków istnieją wszelkiego rodzaju produkty i kwasy, które pomagają nam w różnych patologiach skóry. W tym sensie kwas azelainowy jest środkiem przeciwbakteryjnym należącym do grupy kwasów dikarboksylowych. Według informacji znalezionych w https://salonstylu.pl, oznacza to, że kwas azelainowy nie tylko eliminuje wszelkie pozostałości bakterii czy infekcji, ale również ma właściwości przeciwzapalne, a w dłuższej perspektywie sprawia, że nasza skóra przerywa procesy otwarcia swoim komedolitycznym działaniem, dzięki czemu zaczerwienienia, blizny i ślady na skórze znikają.

Ten rodzaj kwasu azelainowego jest pozyskiwany ze zbóż takich jak pszenica, żyto i jęczmień oraz z niektórych grzybów, co zapewnia w 100% naturalne pochodzenie i realne działanie na skórę. Przed jego zastosowaniem należy jednak skonsultować się z dermatologiem, aby sprawdzić stopień wrażliwości skóry i uniknąć podrażnienia lub swędzenia, ponieważ zawiera on pewną ilość kwasu benzoesowego.

Korzyści wynikające z zastosowania kwasu azelainowego

Kwas azelainowy jest coraz częściej stosowany i sprawdza się w przypadku skóry, która ma tendencję do przetłuszczania się lub produkowania dużej ilości sebum. Oprócz tego warto wspomnieć o innych korzyściach:

  • Działanie przeciwzapalne: kwas ten jest w stanie usunąć stan zapalny, który pojawia się na twarzy, albo przez stres, brak snu, wybuch trądziku. Kwas zmniejsza stany zapalne oraz przywraca elastyczność i napięcie skóry twarzy.
  • Działanie antybakteryjne: wykazano, że kwas azelainowy na trądzik jest dobrym rozwiązaniem właśnie dlatego, że ma działanie antybakteryjne, które eliminuje wszelkie namnażanie się infekcji wywołanych przez pryszcze i sebum. Dzięki temu nie tylko eliminuje istniejące pryszcze, ale także zapobiega pojawianiu się nowych, utrzymując skórę zdrową i wolną od bakterii.
  • Zmniejsza syntezę melaniny: ostatecznie kwas ten sprawia, że nasza skóra, po tym jak miała stan zapalny lub plamy w końcu sprawia, że znikają, ponieważ leczy hiperpigmentację. Dzięki temu plamy nie wyglądają tak ciemno i bledną wraz z naszym naturalnym odcieniem skóry.