Prawdopodobnie masz już ulubioną markę makijażu, bez której nie możesz żyć, ale prawda jest taka, że wiele znanych nam marek, mimo że dba o naszą skórę, w końcu szkodzi środowisku lub zwierzętom.

Niezależnie od tego, czy jesteś weganką, sprzeciwiasz się znęcaniu nad zwierzętami, czy dbanie o planetę jest jednym z Twoich priorytetów, chcemy Ci powiedzieć, dlaczego powinnaś spróbować wegańskiego makijażu. W przemyśle przepełnionym produktami pochodzenia zwierzęcego przejście na wegański styl życia może być męką, a bycie zrównoważonym może być przytłaczające.

Wegańskie kosmetyki ratują życie

Zwierzęta laboratoryjne umieszczane są w maleńkich klatkach, a jedyną emocją, jakiej doświadczają w ciągu życia jest strach, a także są przetrzymywane w opłakanych warunkach. Kiedy nie są już potrzebne, są zabijane, jakby ich życie nie miało znaczenia. Testy na zwierzętach są nie tylko bardzo okrutną praktyką, ale również stały się bezsensowne. Jedną z korzyści z przejścia na wegańskie produkty kosmetyczne jest satysfakcja z uratowania życia setek zwierząt.

Wegańskie produkty do makijażu zawierają więcej składników odżywczych

Oto kolejny fakt: rośliny są najbogatszym źródłem witamin, minerałów, antyoksydantów i niezbędnych składników odżywczych.  Ponieważ wegański makijaż jest oparty na roślinach, możesz dać swojej skórze paliwo, którego potrzebuje, aby pozostać młodą i promienną. Daj swojej skórze odpocząć od chemii i potraktuj ją naturalnymi składnikami.

Wegańskie opakowania są przyjazne dla naszej planety

Czy wiesz, że największe hotele wyrzucają rocznie 1 82 500 000 plastikowych butelek po szamponach? Jeśli pomyślisz o swojej własnej rutynie kosmetycznej, możesz być zszokowana ilością odpadów, które produkujesz. Ponieważ plastik nie ulega biodegradacji i może zatruwać nasz łańcuch pokarmowy, znalezienie sposobów na jego ograniczenie i ponowne wykorzystanie może mieć ogromne znaczenie dla naszej planety.

Rozwiązanie problemów skóry wrażliwej

Niezależnie od tego, czy masz trądzik, czy też nadmiernie tłustą lub suchą skórę, wiemy, że znalezienie makijażu odpowiadającego tym szczególnym potrzebom może być koszmarem, a makijaż chce stosować większość kobiet, bo jest on dopełnieniem idealnego wyglądu. Możesz dać swojej skórze odpocząć, stosując wegański makijaż, który nie będzie powodował dalszych uszkodzeń skóry.

Wegański makijaż może być bezpieczniejszy dla Twojej skóry

Ok, powiedzmy to prosto: kiedy idziesz do dietetyka, jakie są obowiązkowe produkty w twojej diecie? Owoce i warzywa. No właśnie, o to chodzi – o obserwację tego, co jesz i co nakładasz na swoją skórę. Wszystko, co nakładamy na skórę, jest wchłaniane bezpośrednio do krwiobiegu i krąży po całym organizmie.