Latem zdecydowanie nie sprawdzą się ciężkie i bardzo złożone zapachy. Zbyt intensywny, piżmowy  zapach może latem być uciążliwy, a nawet powodować ból głowy. Mocne perfumy mogą też przeszkadzać innym ludziom, na przykład naszym współpracownikom. Idealne, letnie perfumy powinny być lekkie i odświeżające. Zapach powinien dodawać nam energii.

Jak wybrać idealne perfumy na lato?

Typowe letnie zapachy są lekkie. W ich składzie możemy znaleźć między innymi zamach morskiej bryzy, świeżo skoszonej trawy, nuty kwiatowe czy owocowe. Wszystkie te zapachy kojarzą się nam z wakacjami i beztroskim relaksem…

Jak wybrać idealne perfumy dla siebie?

W tym przypadku musimy zdać się na swój własny nos. Oczywiście możemy poradzić się koleżanek, czy sprawdzić opinię o perfumach w Internecie. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że te same perfumy mogą różnie pachnieć na różnych osobach.

Dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup nowego flakonika przetestujmy perfumy na własnej skórze. Poczekajmy aż woń alkoholu się ulotni. Najlepiej testować zapach przez cały dzień. Z upływem czasu w perfumach możemy poczuć różne nuty zapachowe. Po drugie testując nowe perfumy przez cały dzień możemy sprawdzić czy nie wywołują u nas bólu głowy? Czy dobrze współgrają z naszym naturalnym zapachem? Czy dobrze współgrają z naszą osobowością? Dlatego przed zakupami warto poprosić o próbkę. Dzięki temu będziemy mogły testować nowy zapach przez kilka dni.

W perfumerii unikajmy wąchania zbyt wielu zapachów. Nasz nos po jakimś czasie przestanie je od siebie odróżniać. Jeśli stwierdzimy, że nowe zapachy pachną dla nas identycznie, to warto pomachać świeżo zmieloną kawę.