Każda z nas od czasu do czasu kupi kosmetyk, który nie do końca się nam sprawdza. To całkowicie naturalne Jednak co zrobić z nie do końca wykorzystanymi produktami. Czy musimy je wyrzucić i stracić nasze pieniądze? Oczywiście, że nie. Wystarczy, że do sprawy podejdziemy odrobinę bardziej kreatywnie.

Z włosem i pod włos

Na pierwszy ogień weźmy szampon. To kosmetyk, który w swojej łazience ma praktycznie każdy z nas. Co zrobić z takim, który totalnie nie spełnia naszych oczekiwań? Jeżeli mamy do dyspozycji szampon bez odżywki to mamy sporo opcji do wyboru. Nielubiany kosmetyk możemy zużyć jako mydło do rąk czy żel pod prysznic. Szamponem możemy też myć nasze pędzle do makijażu. Dzięki takim zabiegom pielęgnacyjnym będą one nie tylko idealnie czyste, ale też bardzo miękkie.

Możemy też kreatywnie wykorzystać odżywkę do włosów. Ten produkt idealnie zastąpi piankę do golenia. Wystarczy, że nałożymy ją na nogi czy pachy i przejedziemy maszynką. Po chwili będziemy mogli cieszyć się idealnie gładką skórą. Taki sposób depilacji sprawdzi się też na przykład na wyjeździe, gdy nie chcemy zabierać ze sobą zbyt wielu rzeczy.

Zużyjmy też krem do twarzy, który nam nie do końca odpowiada. Taki kosmetyk możemy nakładać na przykład na dłonie, stopy, łokcie czy kolana. W tych miejscach skóra jest zdecydowanie mniej wrażliwa niż na twarzy. Krem możemy także nałożyć na skórki przy paznokciach. Kosmetyk je zmiękczy i  doskonale nawilży. Dzięki temu łatwiej nam staranny manicure. Krem możemy też nałożyć na skronie i czoło w trakcie domowego farbowania włosów. W ten sposób zabezpieczymy skórę przed poplamieniem…