Wiele osób trwa w przekonaniu, że depilacja intymna jest nowością. Nic bardziej mylnego! Ten zabieg kosmetyczny jest stary niemal, jak piramidy, Te porównanie jest całkowicie uzasadnione. Dawno temu udowodniono, że Starożytni Egipcjanie wyjątkowo cenili sobie idealnie gładkie ciało, a więc także okolice intymne. Oczywiście współczesne metody mocno ewoluowały.

Jaką metodę depilację bikini warto wybrać?

W tym przypadku liczy się kilka istotnych czynników. Po pierwsze zastanówmy się, jak bardzo jesteśmy odporni na ból. Należy zaznaczyć, że miejsca intymne są mocno ukrwione, a więc depilacja bikini może być bardzo bolesna. Zwłaszcza jeśli do tego dojdzie zdenerwowanie i strach przed mocnym bólem. Przed wizytą w gabinecie kosmetycznym możemy zdecydować się na zażycie delikatnego środka przeciwbólowego. Lub po prostu wybrać inną metodę depilacji. Na przykład tradycyjne golenie.

Jest to metoda szybka, tania i łatwo dostępna. Niestety golenie ma też pewne wady. Po pierwsze efekty są bardzo nietrwałe. Nowe włoski mogą pojawić się już po kilku godzinach. Po drugie owłosienie czasami ma tendencje do wrastania. Po trzecie łatwo się skaleczyć. Z wrastającymi włoskami można na szczęście dość łatwo można sobie poradzić. Po pierwsze przed depilacją intymną wykonajmy staranny peeling. Dodatkowo zawsze golimy się z włosem, nigdy pod włos. Po trzecie po zabiegu zadbajmy o dobre nawilżenie skóry.

Natomiast, jeśli zależy nam na trwałym efekcie, to świetnym rozwiązaniem będzie depilacja laserowa. Trzeba jednak zaznaczyć, że na gładką skórę będziemy musieli troszkę poczekać. Czeka nas kilka, a nawet kilkanaście zabiegów. Dodatkowo nie są one tanie…