Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie nie tylko w życiu dziecka, ale i całej rodziny. Dlatego warto podkreślić wyjątkowy charakter tej uroczystości odpowiednią stylizacją.

Jaką stylizację wybrać na Pierwszą Komunię?

Na początek należy podkreślić, że Pierwsza Komunia ma wymiar religijny. Najważniejsza część uroczystości ma miejsce w kościele. Dlatego wybrana przez nas stylizacja powinna być elegancka i stonowana. Pierwsza Komunia to radosne wydarzenie, dlatego unikajmy czerni. Ten kolor choć elegancki, to kojarzy się z żałobą. Bardzo dobrze będą się prezentować stylizacje w odcieniach beżu czy pastelowych kolorach. Jednak jeśli błękit czy rozmyty róż to nie nasza bajka to możemy zdecydować się na elegancką zieleń, granat czy odcienie szarości. Stylizację  w ciemniejszych kolorach możemy ożywić kolorowymi dodatkami, na przykład apaszką czy broszką.

Unikajmy zbyt odważnych fasonów czy ekstrawaganckich  połączeń kolorystycznych. W tym przypadku obowiązuje zasad im mniej, tym więcej. Do kościoła warto wybrać sukienkę czy spódnicę, która sięga przynajmniej kolan. Bardzo dobrze sprawdzą się też długie, eleganckie spodnie. Unikajmy też odsłoniętych ramion. Na taką okazję sprawdzi się marynarka bądź lekki sweterek. Zwłaszcza że w kościołach bywa dość chłodno, nawet  późną wiosną.

Jeśli chodzi o buty, to muszą być nie tylko eleganckie, ale i wygodne. W czasie uroczystości prawdopodobnie będziemy dość długo na nogach Dlatego lepiej postawić na modele na niższym, stabilnym obcasie. Buty na komunię powinny mieć zakryte palce. Pewnym odstępstwem na rzecz wygody mogą być buty z odkrytą piętą.