Ślub to wyjątkowa uroczystość nie tylko dla Młodej Pary, ale i dla zaproszonych gości. Warto to podkreślić odpowiednim strojem.

A zatem, jaką stylizację wybrać na wesele? Oto kilka sprawdzonych wskazówek, które przydadzą się każdej kobiecie.

Gra w kolory i fasony. Po pierwsze zwróćmy szczególną uwagę na kolory. Biel jest tradycyjnie zarezerwowana dla Panny Młodej. I to ona powinna być najważniejszą osobą  tym dniu. Nawet jeśli  naszej szafie znajdziemy piękną, białą sukienkę, to załóżmy ją na inną okazję.

Kontrowersje budzi również czerń. Mimo że bardzo elegancka to  w naszym kręgu kulturowym kojarzy się z żałobą. Niektórzy przesądni wierzą, że czarna sukienka może przynieść Młodej Parze pecha. A zatem jakie kolory będą najbardziej odpowiednie? Na wesele idealnie sprawdzą się pastele, zwłaszcza jeśli uroczystość odbywa się latem. Pastelowe kolory są kobiece i romantyczne. Jeżeli ktoś nie przepada za rozmytymi barwami, to może zdecydować się na szmaragdową zieleń, dojrzałą śliwkę czy ponadczasowy granat. Możliwości wyboru jest naprawdę bardzo dużo. I każda kobieta bez problemu może znaleźć coś dla siebie.

Kolejna istotna kwestia to fason sukienki. Nasza kreacja nie powinna być zbyt wyzywająca, zwłaszcza jeśli zaślubiny mają miejsce w Kościele czy innym miejscu związanym z religią. Zbyt głęboki dekolt i odsłonięte ramiona możemy bez problemu osłonić w zależności od pory roku szalem, marynarką czy płaszczykiem. Zwróćmy też uwagę na długość sukienki. Nie powinna być ona zbyt krótka czy obcisła. W innym przypadku może ona nam spłatać figla  tańcu. I wbrew naszej woli odsłonimy zbyt wiele…