Nadszedł czas, aby porozmawiać o zrównoważonym rozwoju. Kryzys klimatyczny jest prawdziwy (i przerażający), dlatego coraz ważniejsze staje się nauczenie się, jak włączać praktyki przyjazne środowisku do naszego codziennego życia, aby uzyskać rzeczywisty, trwały wpływ.

Ważna jest uczciwa zmiana perspektywy wraz z podejściem adaptacyjnym. Oznacza to, że wszystko zaczyna się od podsumowania drobiazgów, które mają duży wpływ.

Spróbuj teraz wegańskiego piękna!

Obejmuje to, jak świadomie żyjemy, co jemy, nosimy i jakich produktów używamy. Weganizm, niegdyś kojarzony z wybrednymi konsumentami, przeszedł do głównego nurtu. I na szczęście duże marki i branże sumiennie na to reagują. Marki kosmetyczne na całym świecie skupiają się na wypuszczaniu produktów wegańskich wolnych od okrucieństwa.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o wegańskim pięknie i zaleceniach domowej pielęgnacji wegańskiej urody, aby dodać je do swojej półki. Po co czekać, aż coś się zmieni, skoro możesz być zmianą!

Piękno wegańskie kontra Wolne od okrucieństwa.

Jeśli chodzi o wegańskie piękno, ludzie często mylą produkty wolne od okrucieństwa ze wszystkimi rzeczami wegańskimi. Oto, co to właściwie oznacza. Zasadą stojącą za weganizmem jest to, że wszystkie zwierzęta mają prawo do życia i wolności. Kosmetyki wegańskie nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Zamiast wykorzystywać zwierzęta jako towar, skupiamy się na alternatywach opartych na roślinach i minerałach. Wegańskie nie oznacza, że produkty są wolne od okrucieństwa.

Produkty nie pochodzą od zwierząt, ale mogą być na nich testowane, podczas gdy w przypadku produktów cruelty-free składniki nie były testowane na zwierzętach. Mogą być zarówno wegańskie, jak i pochodzenia zwierzęcego. Dla własnego zdrowia szczególnie istotna jest kwestia pochodzenia kosmetyków, ale również prawidłowa codzienna pielęgnacja skóry twarzy.

Zdemistyfikowane wegańskie piękno

Ponieważ konsumenci są coraz bardziej rozwinięci, chcą używać produktów, które współgrają z ich podstawowymi wartościami. Przy tak wielu rozmowach na temat szkodliwych toksyn w produktach kosmetycznych ludzie zaczęli badać swoje produkty przed ich zaopatrzeniem.

Według raportów programu ochrony środowiska ONZ, produkty pochodzenia zwierzęcego są ogromną przyczyną szkód w środowisku, zmian klimatycznych i wyczerpywania się wody. Jeśli jesteś we wczesnych stadiach skakania na wegańską modę, pierwszym krokiem do tego jest unikanie typowych składników pochodzenia zwierzęcego, które obejmują miód, kolagen, lanolinę, keratynę, wosk pszczeli, karmin, żelatynę i niesyntetyczne retinol.