Wakacje już tuż, tuż. Niedługo wyjedziemy na wymarzone wczasy. Zastanawiasz się, jakie kosmetyki zapakować do walizki? Co zabrać na wakacje nad morze lub w góry? Które produkty okażą się niezębne?

Kosmetyki do pielęgnacji ciała

Jednym z najważniejszych przedmiotów kosmetycznych, których potrzebujesz na wakacjach, jest krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem SPF. Osoby o jasnej karnacji powinny mieć krem z filtrem 30SPF -50 SPF, taki filtr nadaje się również dla dzieci. Osoby o ciemniejszej karnacji mogą stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym 10 SPF -30 SPF. Krem należy nakładać na odsłonięte obszary skóry przed wyjściem i po wyjściu z wody. Warto również wspomnieć o kosmetykach, które służą do pielęgnacji ciała po opalaniu. Szybko się wchłania, zapobiega łuszczeniu się i chłodzi skórę, co jest niesamowitą ulgą dla naszej zmęczonej, przesuszonej lub podrażnionej po opalaniu skóry.

Kosmetyki chroniące przed słońcem i wiatrem

Zazwyczaj należy nałożyć na usta szminkę ochronną lub wazelinę, ponieważ wiatr, słona woda i światło słoneczne mogą je szybko wysuszyć. Po nocnej kąpieli warto nałożyć na ciało krem przeciwsłoneczny lub silnie nawilżający balsam. Nawilżająca odżywka, którą warto zabrać ze sobą, zapobiegnie nadmiernemu wysuszaniu włosów pod wpływem słońca, morza i wiatru.

Szykując kosmetyczkę  na wczasy warto kupić w aptece, drogerii lub sklepie internetowym zestaw pojemników do których przełożymy odpowiednią ilość swoich ulubionych produktów. W miesiącach letnich, ze względu na upał i wilgotność, zalecamy skupienie się na dostarczaniu włosom emolientów, które ograniczają puszenie się włosów.